Novinky 2009 2008 2007

 

2.11.2009 - V sobotu se konala Klubová výstava v Brně. Posuzování se ujaly dvě dámy z Anglie - pro čivavy dlouhosrsté Brenda Banbury a pro čivavy krátkosrsté Jean Lanning...Na posuzování obou dam bylo radost se dívat - takové profesionální, milé, příjemné a přívětivé posuzování a naprosto skvělý přístup jak k psům, ale i jejich majitelům se v českých výstavních kruzích nevidí... Naši rozhodčí se mají ještě mnoho co učit a hlavně by neměli brát výstavy jako placenou povinnost a podle toho se i tvářit a chovat. Na obou rozhodčích klubové výstavy byla znát na první pohled, že posuzování na výstavě dělají pro radost a přenášely tuto náladu i vystavující - i proto možná byla tato výstava tak příjemná.

Galerii fotek z této výstavy můžete vidět ZDE.

Výsledky z této výstavy najdete na www.rosinala.cz a www.desarina.cz

V neděli se také

22.11.2009 - Za pár dní budou "Kraváčkovi" dva měsíce a je z něj pěknej sígr. Jeho současnými nejhlavnějšími činnostmi je jídlo, jídlo, jídlo, zlobení zbytku smečky a kluků kocourů, jídlo, jídlo, jídlo a pak občas nějaké to tulení, když mu zbude trocha času. Jeho dnešní váha je 640g... Také mu začínají malé povinnosti jako zkoušení obojku a trocha té "výstavní drezůry", ale zatím si z tím moc svou hlavičku nezatěžuje...:-)))

27.10.2009 - Dnes je "Kraváčkovi" jeden měsíc... Jeho aktuální váha je 496g a už přibírá mnohem pomaleji, protože začal lovit malou plyšovou myš a zuřivě s ní mává ve vzduchu a pohyb mu evidentně prospívá...:-) zde je pár aktuálních fotek...

22.10.2009 - Konečně se mi podařilo projít všechny fotky ze světovky.... Galerii naleznete ZDE.... Gallery from World Dog Show 2009 in Bratislava is complete... Click HERE

Dále tu v poslední době nejsou informace o našem malém "Kraváčkovi", tak jen pár aktuálních fotek a jeho vlastní stránku se pokusím připravit k jeho měsíčnímu výročí...:-))) Každopádně velmi dobře prospívá a vzhledem k tomu, že má maminku jen pro sebe, je to pěkný cvalík...:-))

 

30.9.2009 - Přináším pár dnešních otek "Kraváčka"... jeho aktuální váha je 136g

29.9.2009 - "Kraváček" dnes vrtěl ocáskem. Je čím dál akčnějsí a už leze po celém pelíšku. Jeho aktuální váha je 120g

28.9.2009 - Tak kraví kluk už začal vypadat trochu jako pes a ne jako kropenatá myš...:-)) Jak má maminku jen pro sebe tak je neustále přisátý k cecíku a papá a papá a papá - téměř nepřetržitě celý den...:-))) Začíná to být pěkný tlouštík a to je mu teprve jeden den...-)))) jeho aktuální váha je 111g.

27.9.2009 - Dnes dopoledne v 9:15 hodin se Gindě narodil chlapeček s porodní váhou 100g. Tatínkem je Ch. Happy Chomutovský Amorek. Více informací a stránku Vrhu B i s fotogaleriemi připravím co nejdříve. Zde je malý závdavek....-)))

22.8.2009 - Dnes se konala Speciální výstava čivav a naháčů při Krajské výstave v Karlových Varech... Byla to moc příjemná, i když hodně dlouhá akce - posuzování skončilo až po páté hodině odpoledne. Rozhodčí Patrick McDevitt se ujal posuzování všech čivav, dlouho i krátkostrstých,a samozřejmě také naháčů. Jeho posuzování bylo velmi důkladné a dle mého názoru velmi objektivní hodnocení, které přihlášené čivavy dostaly, bylo stejné, jaké by dostaly na výstavách v zahraničí. Galerii z této výstavy se pokusím dodat co nejdříve a výsledky budou jistě brzy na stránkách www.rosinala.cz.  Mimochodem - na výstavě se ukázala čivava, které bylo 16,5 roků a její pohyb, temperament a vzhled by jí mohly závidět leckteré 4leté  čivavy... Všechna čest a mnoho zdravých dalších let...:-))

Zde jen jako závdavek pár fotek: (V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB, BIS Bramver´s Famous Musuko - V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB, Bantu Rosamaj - V1, CAC, Vítěz speciální výstavy,  Ume M. Bohemia Mandiga)

     

ZÁVĚREM SI DOVOLÍM MALOU POZNÁMKU... BYL JSEM NAPROSTO ŠOKOVÁN, ZDĚŠEN A DOSLOVA ZHNUSEN TÍM, ŽE JEDNA Z CHOVATELEK VYSTAVOVALA FENU MĚSÍC PO PORODU S NALITÝMY CECÍKY, JEJÍŽ MĚSÍC STARÉ ČIVAMIMINKO SE TÉTO VÝSTAVY TAKÉ ZÚČASTNILO - V DOCELA VELKÉ ZIMĚ A PRŮVANU. PODLE MÉHO NÁZORU JE TO KRAJNĚ NEZODPOVĚDNÉ, BEZOHLEDNÉ A ZNAČNĚ OHROŽUJÍCÍ.

22.7.2009 - PODAŘILO SE MI DODAT K FOTKÁM Z BOLESLAVI POPISKY... GALERII NAJDETE  ZDE

20.7.2009- Včera se v Mladé Boleslavi konala národní výstava a zase organizátoři nezklamali. Kromě toho, že se člověk musel brodit z parkoviště po kotníky bahnem, byly zase změněny podmínky.. kruh krátkosrstých čivav byl na druhé straně výstaviště. kdy už organizátorům dojde, že chovatelé čivav chovají krátkou i dlouhou varietu plemene a potom se pro ně vystavování za značné poplatky stává komplikovaným, ne li přímo nemožným. nebudu komentovat posuzování, ale to, že pořadatel změní rozhodčího a umístí kruhy na různé strany areálu výstaviště a takto značně znepříjemní dost vystavujícím podmínky jen proto, že  chovatelka, co zde vystavovala  pouze krátkosrsté čivavy nechce být ze zřejmých důvodů posuzována od konkrétního rozhodčího, je přinejmenším zarážející.

Výsledky z této výstavy jsou již k dispozici na na stránkách  www.rosinala.cz  a galerii fotografií si můžete prohlédnout ZDE. Později se pokusím k fotkám dodat popisky.

5.7.2009- Dnes se mi podařilo doupravit fotky z Brněnské výstavy konané dne 28. 6. 2009... Dokonce se mi k fotkám podařilo i bez katalogu dát popisky. Pokud najdete chybu, nebo identifikujete pejska na fotce, která není popsána, dejte mi prosím vědět... Za případné chyby se omlouvám a po upozornění ihned opravím. Galerii najdete ZDE,

Dovolím si jen pár postřehů nezaujatým pohledem člověka, který nevystavoval a tudíž mu nemohlo být posuzováním ukřivděno.

Myslím, že jsem se zúčastnil opravdu hodně velkého počtu výstav, ať už jako vystavující, nebo jako divák, ale mohu s naprosto čistým svědomím říct, že jsem na žádné výstavě neviděl tak hrubý a zlý přístup k vystavovaným pejskům. Většina psů se po posouzení panem rozhodčím k němu bála přiblížit a i výstavní psí profesionálové měli z jeho blízkosti smrt v očích. Co se týče samotného posuzování, nebudu ho komentovat, ale vzpomínka na ten drsný přístup k psům, který předvedl pan Carlos de Guinea Martinez ze Španělska mi způsobuje husí kůži i teď po více než týdnu a ruka se mi zatíná v pěst

12.6.2009 - Konečně se mi podařilo zpracovat fotky z Klubové výstavy v Lysé nad Labem. Prohlédnou galerii si můžete ZDE

11.6.2009 - Dnes se na klubových stránkách objevila informace o odstoupení Jany Mládkové a Moniky Drekslerové z výboru klubu i jejich funkcí koordinátora webových stránek a šéfredaktora zpravodaje. Je škoda, že klub přichází zrovna o lidi, kteří jsou pro něj dost velkým přínosem a zrovna v oblasti, který se týká informovanosti nás členů.

Každopádně to podle mne znamená, že by měly být vypsány nové volby, protože členská schůze, která je nejvyšším orgánem klubu,  rozhodla o tom, že výbor klubu bude mít devět členů a toto  rozhodnutí by mělo být respektováno.

4.6.2009 - Po delší době jsem se předevčírem podíval na klubové stránky, kde byla umístěna pozvánka na schůzi výboru klubu, která se má konat 13.června 2009 v Jihlavě v hotelu Tři Věžičky od 10.00 hod. Byl uveden i program, který má být následující:

1. Podmínky pro chov nečlenů klubu

2. Zpráva hl.poradkyně chovu k řešeným chovatelským problémům

3. Bonitace

4. Klubová výstava Brno

5. Rozhodčí na r. 2010

6. Různé

Jaké bylo dnes mé překvapení, že pozvánka byla na přání prezidentky klubu paní Jílkové stažena z klubových stránek. Možná by si měl výbor klubu v čele s paní prezidentkou konečně uvědomit, že jsou voleni členy klubu a že členové klubu mají právo být informování o činnosti výboru a mají právo vznášet požadavky a připomínky k jeho fungování, včetně záležitostí, které chtějí na svých výborových schůzích řešit. Opět začíná to, že výbor cenzuruje informace a snaží se členům klubu zatajovat informace, které se jich bezprostředně týkají. opravdu se vyplatí si informace kopírovat, protože se vždy nějaká nevhodná časem ztratí.

Vážení, zkuste si konečně uvědomit, že výbor má pracovat pro nás, členy klubu, a ne si hrát na svém písečku a rozhodovat si o tom, co se jim zrovna hodí. A těch pár lidí z výboru, co jim o čivavy jde, jsou nakonec stejně přehlasováni většinou. Zkuste si sami na internetu vyhledat, kteří členové výboru jsou ve stejných funkcích v klubech dalších plemen a jak fungují. Neměl by výbor klubu hájit především zájmy nás všech, kteří platíme členské příspěvky a ne jen ty své? Neměli  bychom my členové mít právo na to, abychom například ovlivnili to, aby nebyli na výstavy nominování stále ti stejní rozhodčí, kteří jsou opakování na mnoha výstavách v roce? Neměli bychom mít právo na to, abychom si rozhodli o klubové výstavě, aby to nedopadlo stejně jako minulý rok, kdy byla klubová výstava uspořádána v naprosto nechutném a nevhodném prostředí zaplivané polorozpadlé restaurace? Opravdu se vám nezdá, že rozhodují o nás bez nás? Pokud se Vám všem zdá, že je vše v pořádku, jsem asi mimozemšťan.

 

Jinak mám ještě nezpracované fotky ze dvou výstav a pokusím se tyto resty co nejdříve napravit. Každopádně v Lysé naviděnou.

 

22.3.2009 - Dnes se Gladyska zúčastnila výstavy v Polských Katowicích. Ve třídě otevřené vyhrála a získala titul CAC a poté i res. CACIB.  Gratulujeme také  ICH. MultiCh. Colombině Bohemia Kevin, která si z této výstavy odnesla hodnocení V1, CAC, CACIB, BOB. Pár fotek z výstavy přidám co nejdříve.

8.2.2009 - Tento víkend se  konala dvouvýstava DUOCACIB Brno. Gladyska byla na oba dny přihlášena do třídy šampionů.  Včera skončila na 3. místě a dnes svou třídu vyhrála s titulem Výborná 1, CAC a poté  i získala svého třetího českého CACIBa. Navíc dnešním umístěním splnila podmínky pro udělení ČESKÉHO ŠAMPIONA. Výsledky budou k dispozici určitě na www.rosinala.cz a a až budou zpracované fotografie, budu Vás informovat.

           

5.2.2009 - Po delší odmlce přináším pár nových fotek miminek z průběhu ledna... Najdete v galeriích na stránce miminek, nebo klikněte ZDE.

       

11.1.2009 - Dnes se konala Národní  výstava psů v Olomouci. Gladyska přihlášena na tuto výstavu nebyla a tak jsem se mohl věnovat focení. Fotek bylo dost, ale kvůli světlu ze všech stran "skleníku" jich dost skončilo v "koši"...:-))) Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE, nebo odkaz najdete v GALERIÍCH.

Popisky k fotkám se pokusím dodat hned, jak se mi do rukou dostane ofocený katalog.

 

31.12.2008  - Přidány galerie z několika předešlých dni...

29.12. 2008      :      30.12. 2008      :      31.12. 2008

         

26.12.2008  - Po delší době přinášíme informace o našich miminkách. Miminkům bylo včera 6 týdnů a už o začínají být praví psi... jejich doba pro  hry a řádění všeho druhu se prodlužuje a doba spánku a klidu zkracuje.. začínají objevovat lumpárny, které je baví čím dál víc a začínají prohánět jek svou maminku, tak obě tety a troufají si i na dva šestikilové strejdy kocoury... zvlášť Asuras je prohání po celém bytě. Aktuální váhy miminek jsou následující:

Antica - 594g     :     Asuras - 663g     :     Asgard - 420g

           

   

ZDE JSOU GALERIE Z NĚKOLIKA MINULÝCH DNÍ A DNEŠKA:

17.12.2008    -    18.12.2008    -    19.12.2008    -    26.12.2008

  

23.12.2008  - Příjemné prožití Vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví, spokojenosti a chovatelských úspěchů v Novém roce 2009 přeje celá smečka de Abukantos

  

     

15.12.2008  - miminkům je něco málo přes 4 týdny a jsou stále akčnější. podnikají delší výlety mimo pelíšek, vydrží déle vzhůru a jejich hry začínají být pěkné "maso". vzhledem k tomu, že se jim přořezávají zoubky a špičáky  mají Asuras a Antica venku minimálně milimetr, asi to pociťují při svých hrách velmi zřetelně..:-)) Všichni zatím mají zoubky 6/6 a nůžkové skusy. Aktuální informace a galerie miminek můžete najít na stránce VRHU A, fotogalerii z dnešního dne můžete vidět ZDE

         

6.12.2008  - miminka už si začínají hrát a gindě se tím šíleně zvedla nálada....-))) galerii fotografií z dnešního dne ze 4.12.2008 a z 2.12.2008 si můžete prohlédnout přes následující odkazy...

      galerie 2.12.2008        galerie 4.12.2008        galerie 6.12.2008

           

2.12.2008  - po nedělní návštěvě Šárky po schůzi, kdy strašila s tím, že Antica a Asgard jsou dloouhosrstí, to dnes začalo vypadat, že měla pravdu. ze dne na den se jim úplně změnila srst. galerii z dnešního dne si můžete prohlédnout ZDE. aktuální váhy jsou následující:

Antica - 320g   :   Asuras - 392g   :   Asgard - 200g

     

galerie miminek z dnešního dne

30.11.2008  - Dnes byl Gladysce oficiálně předán titul Klubový šampion, jehož podmínky pro udělení splnila již 24.5.2008 - ve svých 16 měsících...

29.11.2008  - čiva-mimina začínají být akční a třeba už bude i co fotit...:-)))

         

galerie miminek z dnešního dne

27.11.2008  - dnes je miminkům 14 dní. Všichni již koukají a snaží se dělat své první krůčky. moc jim to nejde, ale nadzvedávají se všichni tři zdatně...:-)) vzhledem k jejich malému výročí jsem se rozhodl je dnes pojmenovat. Holčička se jmenuje ANTICA, velký kluk ASURAS a skřítek dostal jméno ASGARD. jejich dnešní aktuální váhy jsou následující:

Antica - 262g   :   Asuras - 308g   :   Asgard - 161g

   

 

25.11.2008  - tak od dnešního dne koukají už všechna tři miminka. dnes začal jako poslední koukat velkej kluk. Aktuální váhy miminek jsou následující:

holka - 232g   :   kluk 1 - 276g   :   kluk 2 - 147g

20.11.2008 - čiva-miminkům je dneska týden.mají se čile k světu a maminka už je nestráží tak urputně jako ze začátku. Aktuální váhy čiva-miminek jsou následující: Holka 183g, kluk 200g a skřítek má 97g.

 

 

15.11.2008 - ode dneška mají miminka vrhu A svou stránku, kde budou uváděny aktuální informace. na stránku se dostanete TUDY, nebo nahoře přes menu.

13.11.2008 - Dnes se nám narodila čiva-miminka. Hrdou maminkou je Jch. Imagine-Elizabet z farmy Héba a tatínkem ICH. CH. Casanova Bohemia Kevin. Ginda porodila sama téměř bez pomoci. První přišla na svět holčička s porodní váhou 90g a následovali tři kluci s váhami 100g, 60g a 80g. Poslední chlapeček nás ještě týž den opustil - napapal se, usnul a už se neprobudil. Ostatní miminka se mají čile k světu a maminka zodpovědně plní své povinnosti.

                  

 

5.10.2008 - Gladyska se  dnes zúčastnila Evropské výstavy   psů v Maďarské Budapešti... V mezitřídě se  umístila stejně jako na světové výstavě na skvělém  3.  místě.

Výstava se koná na obrovském moderním výstavišti, kolem kterého je ovšem šíleně řešená doprava a na příjezdu i odjezdu se čekaly několikahodinové fronty. Organizace byla slušně zajištěna, kruhy prostorné s dostatkem místa pro vystavující. galerii fotografií z této výstavy najdete ZDE, nebo v galeriích.

Výsledky by měly být k vidění na stránkách www.desarina.cz

20.9.2008 - dnes se konala Speciální výstava čivav v Ostravě. Prostředí šílené (polorozpadlá, zatuchlá, zaflusaná hospoda 13 cenové kategorie), organizace děsná (vše se snažila zachraňovat pouze Dita Daňková - Dito díky), posuzování bylo korektní a absolutním vítězem se zaslouženě stala Colombina Bohemia Kevin. Na fotografie z této akce se můžete podívat ZDE, nebo najdete odkaz v Galeriích.

7.9.2008 - dnes se Gladyska vrátila z Bosny, kde se stala šampionkou Bosny a Hecegoviny. Šárko, moc děkuji za předvedení Gladysky i za šampiona, kterého tam získala. Jsi šikovná a moooooc odvážná, že ses tam vypravila díky okolnostem sama. DÍKY.

20.7.2008 - Dnes se konala Národní výstava psů v Mladé Boleslavi. Gladyska se poprvé prezentovala ve třídě šampiónů (vítězů) a to ve věku 18 měsíců. Umístila se jako druhá v pořadí s hodnocením V2, res. CAC za krásnou fenkou Navaramou Bohemia Mandiga, která poté zíslala BOB. Vzhledem k tomu, že Navarama už je českou šampionkou, CAC na Gladysku přechází.

Úžasný úspěch dnes zaznamenala ch.s. Bohemia Mandiga, když BOB krátkých i dlouhých čivav získaly fenky z odchovu Moniky Drekslerové - Navarama a Ume M. Moniko, upřímně gratuluju já i moje  holčičky.

4.7.2008 - Gladyska se  dnes zúčastnila Světové výstavy   psů ve Švédském Stockholmu... V mezitřídě se  umístila na skvělém  3.  místě.  Na Klubové výstavě  druhý den  Gladyska  přihlášena  nebyla.

Galerii fotografií ze světové výstavy  si můžete prohlédnout ZDE,  nebo  najdete odkaz v  Galeriích

Galerii fotografií z Klubové výstavy jsou k vidění  ZDE,  nebo najdete  odkaz v  Galeriích.

Za fotku dekuji Šárce Jebavé  a Janě Vandělíkové za organizaci cesty do Švédska.

 

Další fotogalerie z této akce najdete na stránkách www.desarina.cz

29.6.2008 - Dnešní Mezinárodní výstavy psů v Brně se zúčastnilo 72 dlouhosrstých a 36 krátkosrstých čivav. Gladyska byla přihlášena do mezitřídy a svou třídu vyhrála s titulem V1, CAC. Poté vyhrála  CACIBa a nakonec i BOBa.. Paní rozhodčí Haně Ahrens z Rakouska velice děkujeme.  Na Gladysky posudek se můžete podívat ZDE.

V odpoledních soutěžích se Gladyska umístila na 5. místě v BIG.

                      

  

10. 6. 2008 - Přidána první část fotek z klubovky. Podívat  se na  ně  můžete ZDE, nebo odkaz najdete  v  galeriích. Fotky budou průběžně  doplňovány. Pokud  tam  najdete  chyby, nebo  tam budou chybět   nějaké   informace, napište  mi, prosím.

7. - 8. 6.2008 - O tomto víkendu  se  konala  Klubová výstava s mimořádnou schůzí  a bonitací v  takovém "zařízení" kousek od Jičína. Počasí  nám přálo, i když bylo dost  horko, a výstava  probíhala  v klidné a přátelské  atmosféře. Večerní klubové posezení  i s rozhodčími bylo dobrým nápadem, který by se  mohl opakovat častěji. Schůze druhý den byla  trochu akční, ale konečně  se  rozhodlo a odhlasovalo, že se budou dělat  genetické testy  zpochybněným vrhům  krátkosrstých štěňat po dlouhosrstých rodičích. Někteří členové výboru, kteří  jsou do této kauzy  také zapleteni se "ztráceli  a  zamotávali" ve svých proslovech a  obhajobách. Myslím, že většina  přítomných konečně  pochopila, že něco  není v  pořádku.

Gladyska  se v mezitřídě umístila na krásném třetím  místě. Výsledky z výstavy  budou jistě   k dispozici   na stránkách ROSINALY  a DE SARINA.  Fotografie z této  akce  naleznete  u mě  v  GALERIÍCH a také třeba na stránkách chovatelské stanice KWISAVA.

24.5.2008 - Dnes měla Gladyska velmi úspěšný den. Na Mezinárodní výstavě v Litoměřicích vyhrála svou třídu s titulem V1, CAC a poté získala  i svého prvního CACIBA a to v Čechách, což mě těší o to víc. Dnešním CACIBem navíc splnila i druhou podmínku pro udělení KLUBOV0HO ŠAMPIONA - v šestnácti měsících.. JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ....:-)))

 

 

13.5.2008 - Dnes byl Gladysce přiznán titul Junioršampion Rakouska.

11.5.2008 - I druhý den výstavy v Budapešti se gladyska umístila v mezitřídě na prvním místě s titulem V1, CAC a poté opět res. CACIB

10.5.2008 - O tomto víkendu jsme se zúčastnili výstavy v maďarské Budapešti. Dnes se Gladyska v mezitřídě umístila na prvním místě s titulem V1, CAC a poté i res. CACIB.

4.5.2008 - Na výstavě v rakouském Klagenfurtu se Gladyska umístila na prvním místě ve řídě otevřené s titulem V1, CACA a poté se za svou maminkou Boogie Chomutovský Amorek umístila na druhém místě o CACIBA s titulem res. CACIB.

26.4.2008 - Dnes jsme se zúčastnili výstavy v Drážďanech. Gladyska se umístila s hodnocením Výborná 3

24.4.2008 - Přidána nová galerie Gladysky z konce března.. podívat se můžete  ZDE

20.4.2008 - Dnes se konala Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích. Na tuto výstavu jsem  Gladysku nehlásil kvůli rozhodčímu, který zde posuzoval.  Nehodlám  sponzorovat někoho, o kom si z minulých výstav myslím, že neposuzuje dle standartu, ale dle úplně jiných kritérií. Další možností  je, že si vytvořil standart svůj  vlastní a řídí se  jím. Dnešní výstava ale  probíhala v příjemné atmosféře a až   na  pár přehmatů  bylo posuzování pana Sopka objektivní. Každopádně jsem se mohl věnovat focení a snad vyšlo pár pěkných záběrů. Galerii si můžete prohlédnou ZDE.

13.4.2008 - Dnes jsme se zúčastnili výstavy v Rakouském  Wieselburgu. Gladyska  byla poprvé v mezitřídě, svou třídu vyhrála  a dostala svého prvního dospělého CACe. Tímto CACem buďto dodělala  Rakouského  Junior šampiona,  nebo  začala prvního dospělého šampiona.  To se rozhodnu teprve podle  výsledků  výstavy  v Klagenfurtu...

23.3.2008 - Na dnešní Mezinárodní výstavě psů v Praze, které se Gladyska zúčastnila  se  umístila se známkou Výborná na pátém  místě. Dle paní   rozhodčí je ještě mladá a potřebuje  se "dodělat".  Naštěstí   má Gladyska Českého Junior Šampiona již splněného, takže vlastně o nic  nešlo a nominaci  do  Anglie  snad dostaneme  jinde...:-)))

6.3.2008 - Zúčastnili jsme se výstavy Crufts v Anglickém Birminghamu. Výstava byla skvěle zorganizovaná, v krásném prostředí a probíhala celá v naprostém klidu a přátelské náladě. Projít se po zeleném koberci s lidmi z předních chovatelských stanic a jejich pejsky a prohodit s některými pár slov byla velmi zajímavá zkušenost. Celá naše česká výprava myslím důstojně reprezentovala a celý výlet si užila... Galerii fotografií  si můžete prohlédnout ZDE.

 

12.2.2008Gladysce byl dnes přiznán titul Český Junior Šampion pár dní po dovršení věku 13 měsíců. Gladyska se ve třídě mladých v ČR zúčastnila čtyř výstav, z nichž 3 vyhrála a dosáhla v relativné krátkém čase k prvnímu titulu šampiona - i když zatím pouze juniorského.

 

 

 

 

12.2.2008 - Přidáno pár fotek z MVP Brno únor 2008. Podívat se na ně můžete ZDE, nebo na stránkách galeriií. Popisky zatím chybí, snad je brzy dodám.

10.2.2008 -  Dnes jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Brně. Gladyska se v konkurenci 22 dvou mladých fenek umístila na prvním místě s titulem V1, CAJC. Tímto třetím vítězstvím ve třídě mladých splnila podmínky pro udělení Českého Junior Šampiona. Rozhodčímu panu Bártkovi děkujeme. Posuzoval všechny psy opět velmi precizně a objektivně. Za fotku opět děkuji Lucce Obranské.

13.1.2008 -  Dnes jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Olomouci. Gladyska se v konkurenci 15 fen ve třídě mladých umístila na prvním místě s titulem V1, CAJC. Rozhodcímu panu Peroutkovi děkujeme. Za fotku dekuji Lucce Obranské - majitelce Lumpíka z Petlendu, který na výstavě v Olomouci také získal CAJCE..:-)

2.12.2007 -  I na druhé výstavě tohoto víkendu ve Welsu, které jsme se zůčastnili, se Gladyska umístila  na 1. místě, s titulem V1, Jungendbester. Paní rozhodčí Brigitte Bregenzer děkujeme.

1.12.2007 -  Gladyska se zúčastnila v Rakouském Welsu své "kulaté" 25. výstavy. Ve třídě mladých se umístila v konkurenci na 1. místě, s titulem V1, Jungendbester. Paní rozhodčí Zdence Jílkové děkujeme.

18.11.2007 - Na dnešní MVP v Praze, se gladyska ve třídě mladých v konkurenci 12ti fenek umístila na PRVNÍM místě s titulem CAJC a nominací na CRUFTs do Anglie. Posuzoval rozhodčí Dušan Paunovič ze Srbska.

Výsledky budou zcela jistě brzy na stránkách www.rosinala.cz nebo www.desarina.cz

Výstava měla opět šíleně zorganizované příjezdové cesty, kdy se čekala nepředstavitelně dlouhá fronta a co mě tedy naprosto šokovalo byl fakt, že v odpoledních soutěžích se nesoutěžilo o nejlepšího juniora výstavy, s čímž jsem se ještě nesetkal. Možná by bylo vhodnější šetřit na jiném místě. Třeba o nejlepšího veterána šli feny a psi zvlášť. Opět to holt někdo nedomyslel..:-((((

13.11.2007 - Přidány fotogalerie Gindy a Gladysky. podívat se na ně můžete na stránce galerií

4.11.2007 - Dnes se konala tradiční podzimní mezinárodní výstava psů v Nitře, v sousedním Slovensku. Gladyska se ve třídě mladých umístila na druhém místě za Jessikou J.R.S. Katky Strakové v konkurenci sedmi fenek. Posuzovala paní Katalin Radvánski z Maďarska, která má vždy k pejskům moc hezký přístup.

Hala, byla dosti přeplněná, kruh úplně v rohu u dveří, které sice byly zamčené, ale prosvítalo tudy světlo. Dost pejsků kvůli tomu kolem těchto dveří nechtělo chodit a projevilo se to i na jejich předvedení.

23.10.2007 - O tomto víkendu se konala klubová výstava s členskou schůzí a bonitací. Víkend to byl velice zajímavý a později o něm napíši více, prozatím je vystavena galerie pár fotek. podmínky pro focení nebyly dobré, ale snad aspoň něco vyšlo. podívat se můžete ZDE. - popisky zatím chybí, snad je časem dodám.

 

7.10.2007 - Dnes se konala mezinárodní výstava v Českých Budějovicích. Gladyska se poprvé předvedla ve třídě mladých a skončila při své premiéře v mladých na krásném druhém místě.

20.9.2007 - přidána galerie fotek z bněnské podzimní výstavy.  najdete ji v galeriích, nebo kliknětě ZDE .  pokud najdete v popiscích nějaké chyby, dejte prosím vědět.

9.9. 2007 - Moravskoslezská národní výstava psů se letos konala nově na výstavišti a ne na velodromu. Každý  se těšil, že bude moct zajet autem až k areálu ale cesta od auta byla dosti dlouhá a i když parkovné bylo 120,- CZK muselo se jít od auta ještě přes vchod, takže dosti nepohodlné a dost nesmyslně vymyšlené. Pokud by člověk zaparkoval venku pred hlavním vchodem, měl by to zdarma a navíc blíž.

Gladyska od Rakouské rozhodčí paní Pinner dostala svou 20 Velmi Nadějnou. Bohužel paní rozhodčí nezadávala pořadí, ale z Gladky byla nadšená.  Škoda, že pořadatelům nestálo za to, aby v odpoledních soutěžích zařadili i soutěž o nejkrásnější miminko a dorost, ale jak se říká.. "komu není z hůry dáno....." za fotku děkuji Monice Poracké.

2.9. 2007 - začátkem září se každoročně koná výstava v Mladé Boleslavi. Počasí letos přálo a tak byla výstava moc pěkná. Sice bylo trochu "narváno", čivav bylo celkem 122 a posuzovala je všechny paní Jílková. Smekám klobouk před tím počtem a že to zvládla. Naštěstí měla velice šikovného vedoucího kruhu a tak to posoudila všechny čiviny v rekordním čase. Výsledky můžete najít na stránkách Rosinaly a něco málo fotografií v galerii, nebo můžete kliknout ZDE. fotek je málo, fotilo se dost špatně kvůli světlu a těm davům, ale aspoň něco... příště to snad bude lepší.

25.8. 2007 - Po výstavě jsem byl na návštěvě u Hanky Pertlové podívat se na štěnátka, která ještě neodešla do svých nových domovů. Některá jsou ještě volná a tak můžete být jejich páníčky i Vy. podívat se na miminka můžete v galerii, nebo kliknout ZDE.

25.8. 2007 - Byla přidáno fotogalerie nových fotek z krajské výstavy v Karlových Varech. Naleznete ji ve fotogaleriích, nebo můžete kliknout zde. Výstavy se zůčastnilo 18 dlouhosrstých a 11 krátkosrstých čivav. Výstava byla pěkně zorganizována a dokonce přálo i počasí. Výsledky budou v nejbližší době na stránkách ch.s. ROSINALA

22.8. 2007 - Byla přidáno fotogalerie nových fotek Gladysky. Naleznete ji v galeriích, nebo můžete kliknout ZDE.

14.8. 2007 - Byla přidána fotogalerie z Černé Hory. Odkaz najdete v Galeriích, nebo klikněte zde.

14.8. 2007 - O víkendu 11. a 12. 8. 2007 jsme se zúčastnili trojvýstavy v Černé Hoře. Ginda se stala Junioršampionkou Černé Hory a Gladyska byla dvakrát VN1, Best Puppy, Puppy BOB a jednou pouze nadějná za jeden zub, který není zarovnaný v řadě. Posuzující Denis Kuzelj ze Slovinska to řekl takto: "I když se jí zuby vyvíjí, v současné době má nepravidelný skus a nemohu ji dát velmi nadějnou".

5.8. 2007 - Gladyska se dnes zúčastnila výstavy v polské Legnici. Ve třídě dorostu se umístila na druhém místě z celkového počtu čtyř feneček. Je smutné, že nejen naši čeští "experti" dávají výsledky na "obličeje" a nechají vyhrát psa, který není téměř schopen obejít kruh, o ocasu schovaném pod břichem ani nemluvě. Každopádně díky za 17. Velmi nadějnou..:-) za foto děkuji manželům Ehlovým.

15.7. 2007 - přídána galerie fotek holek na dnešní procházce. Gladyska dostala své první včelí žihadlo, ale naštěstí bez reakce. Jen se focení, na které byly úžasné podmínky muselo rychle zkrátit a pro jistotu pelášit domů.

8.7.2007 - na trojvýstavě v Budapešti získala gladyska ve třídě dorostu hodnocení 3x VN1 a jednou se stala druhým nejkrásnějším miminkem výstavy s titulem res.BIS Puppy

5.7. 2007 - dnes jsme se zúčastnili krajské výstavy v Černošicích. Gladyska byla poprvé ve třídě dorostu. Ve své třídě byla sama a tak získala VN1. Paní Marušková jí napsala následující posudek: "Kouzelná miniaturní fenečka, která ve všech směrech v současném stupni vývoje vyhovuje standardu a báječně se předvádí." 

1.7. 2007 - dnes se Gladyska zúčastnila své již 12 výstavy ve třídě miminek a získala ocenění VN 1. Výstava se konala v Maďarsku a Gladyska tam odjela s Leonou, Šárkou a Sašou a jejich smečkami. Touto výstavou Gladyska skončila své působení ve třídě miminek, kde byla 12x Velmi Nadějná (od 11 různých rozhodčích ze 7 různých států) a ve čtvrtek v Černošicích se předvede již ve třídě dorostu.

30. 6 . 2007 - dnes se začalo s tvorbou nového webu.. Bude na to klid, neboť největší tornádo naší smečky odjelo se svou chovatelkou paní Paseckou, Šárkou, Sašou a jejich čivasmečkami na výstavu do Maďarska